Σας ενημερώνουμε ότι το τμήμα Παιδείας του Δήμου Νέας Σμύρνης προχώρησε σε συνεργασία με το Κέντρο Υγείας Νέου Κόσμου για την εξυπηρέτηση των οικογενειών που θα χρειαστεί να προσκομίσουν Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή (Α.Δ.Υ.Μ.) κατά την εγγραφή τους στις σχολικές μονάδες που θα φοιτήσουν κατά τη σχολική περίοδο 2022-2023.
Το Α.Δ.Υ.Μ. είναι υποχρεωτικό για μαθητές που θα φοιτήσουν για πρώτη φορά στην Πρωτοβάθμια εκπαίδευση, στα Γυμνάσια και στα Λύκεια.
Η έκδοση των Α.Δ.Υ.Μ. θα γίνεται χωρίς κόστος, με προγραμματισμένο ραντεβού, στον σταθμό Προστασίας Μάνας και Παιδιού στο τηλέφωνο: 2109270147
Θυμίζουμε ότι το Κέντρο Υγείας Νέου Κόσμου βρίσκεται στη διασταύρωση των οδών Μάχης Αναλάτου και Λαγουμιτζή, στάση τραμ Μπακνανά.