Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο

• Σύλλογος γονέων
  • Συνδέσεις
  • Επικοινωνία
      Καλωσορίσατε στην ιστοσελίδα μας!

Το σχολικό μας ημερολόγιο

Σκοπός του δικτυακού μας τόπου είναι να αποτελέσει το βήμα από το οποίο θα παρουσιάζουν οι δάσκαλοι και οι μαθητές του σχολείου μας τις εργασίες τους στο ευρύ κοινό, αλλά και να λειτουργήσει ως μέσο ενημέρωσης και επικοινωνίας ανάμεσα στους εκπαιδευτικούς, μαθητές και γονείς του σχολείου αλλά και της ευρύτερης κοινότητας.

Απώτερος στόχος μας είναι να αξιοποιήσουμε τη σύγχρονη τεχνολογία στην τάξη και να αναδείξουμε τον ρόλο που μπορούν να διαδραματίσουν οι ΤΠΕ στην εκπαιδευτική διαδικασία. Ταυτόχρονα όμως, είναι αναγκαίο να επισημάνουμε τους κινδύνους που ελλοχεύουν από την πολύωρη ενασχόληση των παιδιών με τα ηλεκτρονικά παιχνίδια και το facebook. Μέσα από την ιστοσελίδα θα φανούν εναλλακτικοί τρόποι ενασχόλησης με το διαδίκτυο, πιο δημιουργικοί και λιγότερο εθιστικοί.

Πνευματικά δικαιώματα © 2013 - 7ο Δημοτικό Σχολείο Ν. Σμύρνης. Δημιουργήθηκε: 2/03/13. Δημιουργία & διαχείριση: Ελπίδα Σαμαλτάνη.